Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Dbają o cały majątek

25 sierpnia 2023 | Doradca zamożnego klienta | rp.pl

| Nie tylko prestiżowe karty kredytowe, indywidualnie przygotowane programy depozytowo-oszczędnościowe czy inwestycyjne oraz lokaty rentierskie. Ale także wsparcie prawno-księgowe, a nawet w działalności filantropijnej czy w zakresie prywatnej opieki medycznej oraz w inwestowaniu na rynku nieruchomości oferowane jest zamożnym klientom w ramach tzw. wealth management.

Takie usługi świadczone są przez różne rodzaje podmiotów, jak kancelarie prawne, firmy typu asset management, domy maklerskie, towarzystwa ubezpieczeniowe, niezależne firmy typu family office, a przede wszystkim przez banki. I to niemal od 30 lat.

Szeroka oferta dla zamożnych klientów

Wealth management to usługa zarządzania majątkiem, polegająca na kompleksowej obsłudze klienta. Obejmuje ona zarówno zarządzanie płynnymi aktywami majątku, jak i aktywami trwałymi, w tym majątkiem pozafinansowym.

W praktyce usługa wealth management daleko wykracza poza standardową ofertę banków i z tego względu przeznaczona jest dla najzamożniejszych klientów. W ramach wealth management klienci mogą liczyć na takie usługi, jak: bankowość prywatna (private banking), zarządzanie aktywami (asset management), inżynierię finansową i planowanie majątkowe, planowanie ubezpieczeniowe, czy doradztwo niefinansowe, np. z zakresu obrotu nieruchomościami, inwestycji w dzieła sztuk, czy tzw. inwestycje emocjonalne oraz inwestowanie na rynku niepublicznym (poprzez fundusze private equity, venture capital czy...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 12656

Wydanie: 12656

Spis treści
Zamów abonament