Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

W stronę ekologicznego taboru

19 marca 2018 | Życie Regionów
Elektryczne autobusy kursują już m.in. w Warszawie.
źródło: materiały prasowe
Elektryczne autobusy kursują już m.in. w Warszawie.

Kolejne miasta inwestują w nowoczesne, ekologiczne autobusy wykorzystujące paliwa alternatywne lub prąd. Ich plany wspiera Narodowe Centrum Badań i Rozwoju, stawiające na rozwój elektromobilności.

Janina Blikowska

Tarnów wzbogaci się o 40 nowych autobusów sfinansowanych m.in. z dotacji unijnych. Pięć pojazdów już trafiło do miasta, umowy na kolejnych 35 zostały podpisane. – Trwa ich produkcja w polskich fabrykach firm MAN, Scania i Solaris – mówi Daniela Motak z Urzędu Miasta w Tarnowie.

30 pojazdów wyjedzie na ulice w połowie tego roku, ostatnie pod koniec 2018 r. Pojazdy będą napędzane ekologicznymi silnikami: 21 sztuk będzie zasilane gazem CNG, a pozostałe zostaną przystosowane także do zasilania paliwem odnawialnym biodieslem. – To ponad 40 proc. obecnego taboru. W tej kadencji zamiarem zarówno moim, jak i zarządu MPK była całkowita wymiana autobusów. Ostatnia taka większa akcja odbyła się 20 lat temu – mówi Roman Ciepiela, prezydent...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 11005

Wydanie: 11005

Spis treści

Monitor wolniej przedsiębiorczości

Zamów abonament