Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

42 195 m dla każdego

19 marca 2018 | Życie Regionów
W maratonach biegną coraz większe tłumy nie tylko w Warszawie.
autor zdjęcia: Robert Gardziński
źródło: Rzeczpospolita
W maratonach biegną coraz większe tłumy nie tylko w Warszawie.

Sezon biegowy trwa w Polsce już cały rok, ale wiosną rozkwita. Niemal każde miasto ma dziś swój maraton lub przynajmniej półmaraton. Można startować w każdym województwie.

olgierd kwiatkowski

W pierwszym półroczu w Polsce rozegranych zostanie blisko 100 biegów na dystansie 42,195 m i o połowę krótszym. Więcej będzie jednak półmaratonów, bo 70. To nie wszystko, bo są jeszcze biegi krótsze – na 5 i 10 km. Gdyby ktoś miał dużo czasu, pieniędzy i jeszcze więcej sił, mógłby od marca do czerwca wystartować w atrakcyjnej imprezie biegowej w każdym województwie.

W miniony weekend odbyło się aż sześć półmaratonów i jeden maraton – w Wojtalu (województwo pomorskie), Świebodzinie, Ostrowie Wielkopolskim, Lesznie, Żywcu, Krakowie i Gdyni.

Najbardziej prestiżowy był ten ostatni – ONICO Gdynia Półmaraton. W ubiegłym roku wystartowało w nim 6 tys. osób. O randze imprezy świadczy nie tylko liczba uczestników, ale też „jakość". Co roku organizatorzy zapraszają do udziału zawodników, którzy są w stanie osiągnąć przyzwoite w skali światowej rezultaty, głównie pochodzących z Afryki.

Gdyni bardzo zależy na tym, by jej półmaraton został dobrze oceniony. To jedna z ostatnich prób generalnych przed znacznie ważniejszą imprezą w tej konkurencji. Kilka miesięcy temu Międzynarodowa Federacja Lekkoatletyczna na posiedzeniu w Monako przyznała Gdyni organizację mistrzostw świata w półmaratonie, odrzucając aplikacje Kijowa i Bogoty. Najlepsi specjaliści na...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 11005

Wydanie: 11005

Spis treści

Monitor wolniej przedsiębiorczości

Zamów abonament