Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Pieniądze do wzięcia

19 marca 2018 | Innowacje w medycynie

Rozwój innowacji ma kluczowe znaczenie dla opieki medycznej. Przedsiębiorcy mają wiele możliwości, by sfinansować swoje nowatorskie projekty.

Niekomercyjne finansowanie innowacji w medycynie w Polsce przeszło znaczącą ewolucję. Przed 2014 rokiem mieliśmy do czynienia ze wspieraniem importu innowacji – zarówno system grantów, jak i ulg podatkowych był nakierowany właśnie na taką działalność. Zachęty na opracowywanie zaawansowanych technologii medycznych były w cieniu dużo bardziej atrakcyjnych (zarówno pod względem poziomu finansowania, jak i łatwości pozyskania) źródeł finansowania nabycia gotowych technologii – mówi dr Michał Turczyk, partner, lider Zespołu Dotacji, Zachęt Rozwojowych i Innowacji w kancelarii Dentons. Obecnie wspieranie grantami i ulgami importu innowacji jest w zasadzie zabronione. – Wyjątkiem są sytuacje, w których konieczność zakupu innowacyjnej technologii jest elementem strategii tworzenia kompetencji badawczo-rozwojowych w...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 11005

Wydanie: 11005

Spis treści

Monitor wolniej przedsiębiorczości

Zamów abonament