Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Minister Ziobro mówi nie sędziom-złodziejom

19 marca 2018 | Prawo | Agata Łukaszewicz

Zaostrzone będą kary dla sędziów, którzy dopuścili się kradzieży. To skutki m.in. ostatniej dyscyplinarki, którą zajmował się Sąd Najwyższy.

– Nie ma miejsca dla sędziów-złodziei w polskim sądownictwie – grzmiał podczas sobotniej konferencji minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro. I zapowiedział zmiany w ustawie o ustroju sądów powszechnych. – To koniec sędziowskiej kasty – zapowiedział minister.

Poszło o wyrok Sądu Najwyższego, jaki zapadł w piątek wobec sędziego Pawła M.

Afera z udziałem sędziego M. miała swój początek w czerwcu 2017 r. Wówczas to ochrona marketu budowlanego ujęła mężczyznę, który miał schować do kieszeni element wiertarki (o wartości 100 zł) i minąć kasy bez zapłacenia za towar. Na miejscu zdarzenia pojawiła się policja. Okazało się, że to znany sędzia Paweł M. Ten zeznał, że w tym sklepie robił zakupy od ponad dziesięciu lat. Tłumaczył, że element, który schował do kieszeni, był dla niego nowością. Dlatego...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 11005

Wydanie: 11005

Spis treści

Monitor wolniej przedsiębiorczości

Zamów abonament