Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Kary wciąż zniechęcają do określania refundacji

19 marca 2018 | Prawo

Zamiast znosić obowiązek wpisywania przez lekarza stopnia odpłatności za lek, lepiej zlikwidować kary za złe wypisanie recepty – uważają prawnicy.

Karolina Kowalska

Ograniczenie biurokracji, w tym zniesienie obowiązku wpisywania na recepcie stopnia odpłatności za lek – przewiduje lutowe porozumienie ministra zdrowia z rezydentami. – Lekarz nie powinien zajmować się określaniem refundacji, bo traci czas, który mógłby poświęcić na leczenie pacjenta – mówi Damian Patecki, wiceprzewodniczący Porozumienia Rezydentów Ogólnopolskiego Związku Zawodowego Lekarzy (OZZL)

Obowiązek określania stopnia odpłatności (3,20 zł, 30 proc., 50 proc. lub 100 proc. ceny) w prawym górnym rogu recepty nakłada na lekarzy art. 48 ustawy refundacyjnej i par. 9 zarządzenia prezesa Narodowego Funduszu Zdrowia w sprawie wzoru umowy upoważniającej do wystawiania...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 11005

Wydanie: 11005

Spis treści

Monitor wolniej przedsiębiorczości

Zamów abonament