Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

O ucho trzeba dbać

19 marca 2018 | Innowacje w medycynie

Prawie 40 proc. Polaków ma problemy ze słuchem. Tymczasem odpowiednio wcześnie wykryta wada słuchu, może być wyleczona. Dlatego warto regularnie się badać.

Tracimy słuch na przestrzeni lat, to choroba podstępna, powolna i niemal bezobjawowa, a przez to wszystko niezwykle trudna do wychwycenia bez pomocy specjalistów. Skutki niedosłuchu ujawniają się stopniowo i tylko systematyczne testy dają wiedzę na temat stanu słuchu. Zanim wykonamy badania słuchu, obiektywne czy subiektywne, trzeba pójść do lekarza pierwszego kontaktu. – Może on wykonać najprostsze badanie, zadając pytania, posługując się zarówno zwykłą siłą głosu, jak i szeptem – opowiada Iwona Kowalczyk, internista.

Są też dokładniejsze badania, który i lekarz może wykonać się w gabinecie. Służą do tego tzw. próby stroikowe (próby Rinnego, Webera i Schwabacha), podczas których wykorzystuje się stroiki (w muzyce zwane kamertonami),...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 11005

Wydanie: 11005

Spis treści

Monitor wolniej przedsiębiorczości

Zamów abonament