Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Smart city, czyli uwodzenie technologią

19 marca 2018 | Nieruchomości | Olgierd Roman Dziekoński

Odchodzimy od miasta epoki przemysłowej i modernizmu. Mówimy o mieście przyszłości, smart city. Ale czy rzeczywiście uczyni ono nasze życie przyjemniejszym? Czy nie gubimy kultury miejsca i tradycji?

Żyjemy w czasach konkurencji, a więc porównywania. Również miast, w których mieszkamy. A one to również zbiór urządzeń technicznych, które służą wygodzie naszego życia. Technologii które starają się nam przymilać. Bo są bystre, mądre, inteligentne, smart. Chcemy, żeby miasta były „smart", czyli wygodne, ale też i zgodne z aktualną modą. Są o tym konferencje, sympozja, programy. Jest specjalna agenda Unii Europejskiej, są nowe dyrektywy i fundusze.

Wierzymy, że smart city, tak jak smartfon, uczyni nasze życie wygodniejszym. Jest więc przygotowywana norma ISO 37-122, która mówi, że miasto inteligentne zwiększy tempo osiągania zrównoważonego rozwoju społecznego, środowiskowego, ekonomicznego. A także, że odpowie na wyzwania zmian klimatycznych, demografii,...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 11005

Wydanie: 11005

Spis treści

Monitor wolniej przedsiębiorczości

Zamów abonament