Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Kolokwia radcowskie wszędzie jednakowe

13 kwietnia 2011 | Prawo | Ireneusz Walencik
Pierwszy rok aplikacji radcowskiej rocznika 2010 udało się zaliczyć ok. 82 proc. z 6,2 tys. aplikantów, którzy zdawali kolokwia.  Na drugi rok nie przeszło więc ponad 1 tys. osób.
źródło: Rzeczpospolita
Pierwszy rok aplikacji radcowskiej rocznika 2010 udało się zaliczyć ok. 82 proc. z 6,2 tys. aplikantów, którzy zdawali kolokwia. Na drugi rok nie przeszło więc ponad 1 tys. osób.

Egzaminy, które na koniec roku szkolenia zdają aplikanci radcowscy, będą miały taką samą formę we wszystkich izbach, ale różne pytania

Krajowa Rada Radców Prawnych zmieniła wczoraj uchwałę w sprawie regulaminu odbywania aplikacji. Zmiana wprowadza jednolite we wszystkich okręgowych izbach radcowskich zasady, tryb i formę zdawania kolokwiów, które są warunkiem promocji na kolejny rok szkolenia.

– Rady będą miały swobodę tylko co do zawartości merytorycznej kolokwiów. O tym zaś, czy z danego przedmiotu aplikanci będą zdawać test czy rozwiązywać zadania kazusowe,...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Brak okładki

Wydanie: 8902

Spis treści
Zamów abonament