Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

TP podważa wyrok w sporze z Duńczykami

13 kwietnia 2011 | Ekonomia | Urszula Zielińska

Kiedy wiedeński Trybunał Arbitrażowy wydał orzeczenie w sporze między TP a duńską firmą DPTG, polska firma złożyła dwie skargi, domagając się zmiany składu arbitrów

O wnioskach telekomu poinformował wczoraj GN Store Nord, właściciel DPTG. Według niego polski telekom u prezesa Austriackiej Federalnej Izby Gospodarczej domagał się zmian personalnych w składzie sędziowskim, argumentując, że nie wszyscy byli bezstronni. Nie udało się jednak doprowadzić do zmian.

„GN został poinformowany przez prezesa Austriackiej Federalnej Izby Gospodarczej, że  oddalił dwa roszczenia TP" – podali w komunikacie wystosowanym na kopenhaską giełdę Duńczycy. TP nie chciała wczoraj komentować zdarzenia.

We wrześniu ub.r. Trybunał Arbitrażowy w Wiedniu orzekł, że TP powinna zapłacić na rzecz DPTG blisko 1,6 mld zł w ramach rozliczenia pierwszej fazy sporu o przychody sieci światłowodowej wybudowanej przez Duńczyków dla poprzednika prawnego TP. TP nie uznaje wyroku i dochodzi jego uchylenia w austriackim sądzie powszechnym. Duńczycy podali już natomiast, że z tytułu rozliczenia drugiej fazy współpracy będą dochodzić od TP kwoty stanowiącej równowartość blisko 1,2 mld zł.

 

Brak okładki

Wydanie: 8902

Spis treści
Zamów abonament