Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

W skrócie

13 kwietnia 2011 | Ekonomia

GOSPODARKA

∑ Ministerstwo Finansów Polska utrzymuje swoją wcześniejszą prognozę deficytu sektora finansów publicznych na 2010 r. na poziomie 7,9 proc. PKB. – Czekamy na ostateczny wynik deficytu, który zostanie ogłoszony 26 kwietnia – zapewnił wiceminister finansów Ludwik Kotecki. W 2011 r. natomiast, według MFW, deficyt wyniesie 5,7 proc. Na 2012 r. szacuje go na poziomie 4,2 proc., a w 2013 r. 3,7 proc. PKB. Rząd już w 2012 r. zamierza ściąć deficyt poniżej wymaganych przez Brukselę 3 proc. PKB, do 2,9 proc. MFW uważa, że będzie to możliwe dopiero w 2015 r.

—eg

∑ Minister Michał Boni przewiduje, że zmniejszenie w tym roku wydatków z Funduszu Pracy na różne formy aktywizacji zawodowej spowoduje wzrost długotrwałego bezrobocia. Minister podkreślił, że zwiększenie zatrudnienia jest kluczowe z punktu widzenia tempa rozwoju gospodarczego. O 1 procent wyższe zatrudnienie to dodatkowo ok. 4 mld zł wpływów do budżetu.

—eg

∑ Zaległości przedsiębiorców we wpłatach świadczeń należnych na rzecz sektora finansów publicznych według stanu na 31 grudnia 2009 r. sięgają 4,13 proc. PKB. Podsumowanie przygotował resort finansów.     —eg

∑ Inflacja w marcu w Polsce wzrosła o 3,9 proc. licząc rok do roku, wynika z szacunków JP Morgan i BNP Paribas. Miesiąc wcześniej było to 3,6 proc. Wzrost...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Brak okładki

Wydanie: 8902

Spis treści
Zamów abonament