Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Druga bańka internetowa

13 kwietnia 2011 | Ekonomia | Tomasz Boguszewicz
Giełdowe wyceny firm technologicznych nie są tak szalone jak  w 2000 r., ale wielu ekspertów uważa, że i tak są zbyt wysokie.
źródło: Rzeczpospolita
Giełdowe wyceny firm technologicznych nie są tak szalone jak w 2000 r., ale wielu ekspertów uważa, że i tak są zbyt wysokie.

Wycena niektórych firm w branży nie ma wiele wspólnego z ich przychodami

– W branży technologicznej  mamy do czynienia z wczesnym stadium kolejnej bańki inwestycyjnej – mówi Alex Farcet, dyrektor zarządzający Startupbootcamp, europejskiego inkubatora młodych firm na etapie start-upu.

To kolejny sygnał ostrzegawczy dla branży, jaki pojawia się w ciągu ostatnich tygodni. Lawinę analiz wzywających do opamiętania wywołała niewielka amerykańska spółka – Color.

Firma produkująca aplikację dla telefonu iPhone, która pozwala dzielić się zdjęciami z innymi użytkownikami tego urządzenia, pod koniec marca pozyskała – w pierwszej rundzie finansowania – ponad 41 mln dol. Gotówkę wyłożyli inwestorzy...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Brak okładki

Wydanie: 8902

Spis treści
Zamów abonament