Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Opłaca się zaryzykować

23 lutego 2012 | Moje Pieniądze | kinga żelazek
Wyniki trzyletnie są bardzo dobre
źródło: Rzeczpospolita
Wyniki trzyletnie są bardzo dobre

Zdaniem większości analityków po krótkiej korekcie ceny akcji małych i średnich firm nadal będą rosły, ale wolniej niż ostatnio. Zakup takich papierów jest jednak inwestycją długoterminową

w każdym momencie sprzedać po założonych cenach. Dlatego obecnie preferowałbym raczej fundusze akcji szerokiego rynku, szukające okazji inwestycyjnych również poza Polską, np. w Rosji czy Turcji. Oczywiście inwestycje w akcje traktowałbym długoterminowo. W tym roku spodziewam się dużej zmienności na giełdach. Zakładam jednak, że wszystko skończy się dobrze i w kolejnych latach inwestycje w akcje przyniosą bardzo atrakcyjne stopy zwrotu.

Indeks giełdowy małych spółek sWIG80 w ciągu ostatniego miesiąca wzrósł o ponad 17 proc., a indeks średnich firm mWIG40 o ponad 11 proc. Zdaniem analityków akcje mniejszych spółek wciąż są tanie i warto w nie zainwestować bezpośrednio albo poprzez fundusze. Ale nie na kilka miesięcy w celu szybkiego zarobku, bo to byłoby bardzo ryzykowne.

– Fundusze akcyjne, a szczególnie fundusze małych i średnich spółek, co do zasady służą do długoterminowego inwestowania liczonego w latach. Tak więc wynik miesięczny nie powinien być punktem odniesienia – przestrzega Piotr Rogowski zarządzający funduszem ING Małych i Średnich Spółek w ING...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 9165

Wydanie: 9165

Spis treści
Zamów abonament