Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Wybierz model, potem sprawdź oferty operatorów

23 lutego 2012 | Moje Pieniądze | Aleksandra Stanisławska
Popularna Nokia z  MP3, radiem i aparatem 3,2 MPix
źródło: Archiwum
Popularna Nokia z MP3, radiem i aparatem 3,2 MPix
iPhone’a trudno mieć za 1 zł
źródło: Archiwum
iPhone’a trudno mieć za 1 zł
Coraz częściej wybieramy smartfony
źródło: Rzeczpospolita
Coraz częściej wybieramy smartfony

iPhone 4S, jeden z najgorętszych ostatnio aparatów, kosztuje w sklepach od 2700 do 3500 zł. Nowy klient indywidualny raczej nie kupi go u operatora za złotówkę

Jak tanio kupić telefon komórkowy? Odpowiedź na to pytanie zależy przede wszystkim od tego, w jaki sposób korzystamy z komórki. Inaczej do wyboru aparatu podejdzie student wysyłający codziennie dużo SMS, a inaczej biznesmen chcący mieć łączność ze swoją firmą i dostęp do informacji ze świata.

Poza tym nie wszyscy mogą korzystać z całej oferty. Operatorzy inaczej traktują nowych klientów, a inaczej osoby przedłużające umowę; mogą one liczyć na wysokie upusty sięgające kilkudziesięciu procent. Nasz przegląd oferty rynkowej przygotowaliśmy pod kątem tej pierwszej grupy klientów, która nie ma co liczyć na wielkie względy sieci komórkowych.

Na kartę

Zacznijmy od opcji najtańszej, a więc telefonów niskobudżetowych. Są to tzw. feature phones. Do kategorii tej zaliczają się wszystkie aparaty, które nie są smartfonami. Telefony te (oprócz celowo uproszczonych modeli przeznaczonych np. dla ludzi starszych, niedowidzących, małych dzieci) wyposażone są w podstawowe funkcje (dzwonienie, wysyłanie SMS), a do tego najczęściej w podstawowy dostęp do Internetu umożliwiający m.in. sprawdzenie poczty elektronicznej czy pobranie prostej gry z sieci.

Takie modele w połączeniu z łatwą w kontroli taryfą na kartę są najlepszym rozwiązaniem dla uczniów i studentów, których rachunki opłacane są przez...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 9165

Wydanie: 9165

Spis treści
Zamów abonament