Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Nie spłucz się, dzwoniąc do Ameryki

23 lutego 2012 | Moje Pieniądze | Łukasz Dec
Połączenia z komórek na ogół są droższe
źródło: Rzeczpospolita
Połączenia z komórek na ogół są droższe

Komunikator internetowy, numer dostępowy, karta telefoniczna to korzystna alternatywa dla ofert operatorów telekomunikacyjnych. Ale i u tych ostatnich można trafić na okazje cenowe

Najwygodniej jest skorzystać z domowego telefonu albo z komórki, ale wtedy zapłacimy najwięcej. Jeśli dzwonimy za granicę rzadko i krótko rozmawiamy, nie warto szukać alternatywnych sposobów; zazwyczaj są mniej wygodne, a oszczędności nie będą duże.

Jeżeli jednak chcemy rozmawiać dłużej lub częściej, zdecydowanie powinniśmy pomyśleć o tańszych rozwiązaniach. W standardowych taryfach Telekomunikacji Polskiej (Plan DoMowy Na Co Dzień, umowa 12 miesięcy) 30-minutowa rozmowa z numerem stacjonarnym w Wielkiej Brytanii kosztuje prawie 74 zł. W Netii (Lepszy Telefon 60) za 30-minutową rozmowę z posiadaczem komórki w USA zapłacimy 29 zł.

Ale nawet u tego samego operatora koszty mogą być różne w zależności od wybranego planu. Na przykład w jednym z planów Netii (Lepszy Telefon 60) minuta połączenia z numerem stacjonarnym we Francji kosztuje 0,96 zł, czyli dosyć drogo, podczas gdy w innej taryfie (Non Stop) 0,36 zł, a więc dosyć tanio.

Nie ma reguły

Statystycznie połączenia na numery zagraniczne z polskich komórek są droższe niż z numerów stacjonarnych. Ale nie zawsze tak jest.

Na przykład użytkownik telefonu TP i komórki T-Mobile z obu tych telefonów dzwoni na numery w Kanadzie i Stanach Zjednoczonych po bardzo zbliżonych stawkach...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 9165

Wydanie: 9165

Spis treści
Zamów abonament