Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Czy wybuchnie kolejna bomba refundacyjna

23 lutego 2012 | Prawo | Katarzyna Nowosielska

Chorzy na raka będą objęci nowymi programami lekowymi. To efekt ustawy refundacyjnej, przez którą wielu może nie dostać skutecznych środków

Wygląda na to, że zamieszanie z lekami refundacyjnymi jeszcze się nie skończyło. Teraz problem mogą mieć szpitale i pacjenci leczeni na oddziałach. Wszystko przez obowiązującą od nowego roku ustawę refundacyjną.

Różnice programów

Zgodnie z jej przepisami od 1 lipca lekarze muszą zacząć leczyć chorych według programów lekowych, a nie – jak do tej pory – według programów terapeutycznych. A różnica między programami jest znacząca.

Terapeutyczne programy zdrowotne to długotrwałe i drogie kuracje i są stosowane do leczenia między innymi osób cierpiących na nowotwory. Dyrektor placówki medycznej podpisuje umowę z Narodowym Funduszem Zdrowia na sfinansowanie pacjentowi konkretnej kuracji, na przykład leczenie przewlekłej białaczki, i dostaje na to na przykład 5 tys. zł, z czego 1 tys. zł może przeznaczyć na leki. Wtedy wiadomo, że jeśli pacjentowi onkologicznemu nie...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 9165

Wydanie: 9165

Spis treści
Zamów abonament