Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

W Unii Europejskiej wydatki są limitowane

23 lutego 2012 | Moje Pieniądze | Marek Jaślan

Odbieranie e-maili czy zaglądanie na ulubione strony WWW może się okazać bardzo kosztowne

W czasie ostatnich wakacji Urząd Komunikacji Elektronicznej przypominał, że 1 megabajt danych przesłanych w roamingu na terenie Unii Europejskiej kosztuje blisko 20 zł (1 megabajt to kilka odsłon strony internetowej lub 2 – 3 dni korzystania z poczty elektronicznej przez komórkę). Roaming w krajach spoza UE często jest jeszcze droższy.

Dlatego w zeszłym roku Komisja Europejska wymogła na operatorach, by wprowadzili miesięczny limit opłat za roaming danych wynoszący 50 euro bez VAT (240 zł). Działa to tak, że klient korzystający z transmisji danych w roamingu otrzymuje od operatora powiadomienie SMS, gdy wartość transmisji dojdzie do 80 proc. limitu (190 zł). Jeśli abonent nie zleci usunięcia ograniczeń, po osiągnięciu pełnej wartości limitu transmisja danych zostanie przerwana. Taniej przez to nie jest, ale nie ma niebezpieczeństwa, że po...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 9165

Wydanie: 9165

Spis treści
Zamów abonament