Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Bieda piszczy w Portugalii

23 lutego 2012 | Świat | Wojciech Lorenz
Leonor Silva z mężem i dwiema córkami od prawie dwóch lat mieszka w przyczepie campingowej w Lizbonie, ponieważ nie stać ich na     wynajęcie mieszkania. Ostatnio, w proteście przeciwko groźbie eksmisji, podpalili swoją przyczepę (fot. Rafael Marchante)
źródło: Forum
Leonor Silva z mężem i dwiema córkami od prawie dwóch lat mieszka w przyczepie campingowej w Lizbonie, ponieważ nie stać ich na wynajęcie mieszkania. Ostatnio, w proteście przeciwko groźbie eksmisji, podpalili swoją przyczepę (fot. Rafael Marchante)
Czytaj więcej:

Wśród starych krajów UE najbardziej zagrożeni biedą są Portugalczycy, z nowych – Rumuni

Z najnowszych danych Eurostatu wynika, że co czwarty mieszkaniec Portugalii jest zagrożony biedą. To smutny rekord wśród starych krajów członkowskich UE. Ale dane dotyczą roku 2010, a od tamtego czasu w Portugalii podjęto serię bolesnych reform, sytuacja jest więc prawdopodobnie o wiele gorsza.

– Portugalia i tak należała do najuboższych starych członków UE. Teraz dodatkowo obniżono pensję minimalną wynoszącą mniej niż 500 euro, obcięto emerytury i zaostrzono zasady przyznawania pomocy socjalnej. Bieda się pogłębiła, bo reformy uderzyły w najuboższą część społeczeństwa – mówi „Rz" profesor Pedro Pita Barros, ekonomista z uniwersytetu w Lizbonie.

Według Eurostatu do biednych...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 9165

Wydanie: 9165

Spis treści
Zamów abonament