Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Polacy zadowoleni z życia

23 lutego 2012 | Świat | PM
Czytaj więcej:

Średnio aż trzy czwarte Polaków jest zadowolonych z wielu aspektów swego życia – wynika z badania TNS OBOP dla firmy Philips.

Najlepiej wypadają oceny w miastach liczących od 20 do 100 tysięcy mieszkańców. Zdecydowanie najwyższe oceny zebrały relacje z przyjaciółmi i znajomymi – dobrze ocenia je aż 90 procent Polaków, 86 procent jest zadowolonych ze swojego życia rodzinnego, 83 procent z miejsca zamieszkania, a 68 procent uważa za dobry lub bardzo dobry swój sposób odżywiania. Co więcej, w tym roku 36 procent Polaków zamierza bardziej zadbać o zdrowie, a co czwarty chce schudnąć. Najgorzej wypadają oceny sytuacji materialnej oraz pracy zawodowej – za dobre uważa je odpowiednio tylko 47 i 46 proc. ankietowanych. Jedynie te dwie kategorie zebrały więcej ocen negatywnych niż pozytywnych.

Jednak także w badaniach innych ośrodków pod względem oceny swojej sytuacji życiowej Polacy są jednymi z największych optymistów w Europie.

– Kreuje nam się nowy trend społeczny. Lubimy to, co polskie, ale stylem i jakością życia zbliżamy się do Europy – mówi Jacek Wasilewski, kulturoznawca z Uniwersytetu Warszawskiego.

Wydanie: 9165

Wydanie: 9165

Spis treści
Zamów abonament