Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Tyle samo opieki i taka sama proporcja

23 lutego 2012 | Prawo i praktyka | Anna Telec

Przyjmujący dziecko na wychowanie mogą podzielić się urlopem na warunkach urlopu macierzyńskiego po 14 tygodniach od jego startu. Nie ma jednak wymogu, aby pierwsza skorzystała z tego adopcyjna matka

- W jaki sposób rodzice adopcyjni mogą dzielić się urlopem macierzyńskim, skoro nie ma tu warunku, aby kobieta przekazała go dopiero po 14 tygodniach, bo nie było porodu? – pyta czytelnik.

Urlop związany z adopcją dziecka nie jest urlopem macierzyńskim w ścisłym tego słowa znaczeniu. To urlop na warunkach urlopu macierzyńskiego (tzw. adopcyjny). Nie wlicza się go jednak do wymiaru urlopu wypoczynkowego, a podczas tej opieki pracownik jest w świetle prawa traktowany tak, jakby korzystał z urlopu macierzyńskiego.

Do urlopu na warunkach macierzyńskiego stosuje się te same zasady, które dotyczą urlopu macierzyńskiego. Odpowiednie użycie art. 180 §...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 9165

Wydanie: 9165

Spis treści
Zamów abonament