Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE
POPRZEDNI ARTYKUŁ Z WYDANIA NASTĘPNY ARTYKUŁ Z WYDANIA

Które uczelnie najlepiej kształcą prawników

23 lutego 2012 | Pierwsza strona | IW

Absolwenci Wydziału Prawa Uniwersytetu Jagiellońskiego są najlepiej przygotowani do egzaminów na aplikacje. Tak wynika z badań Ministerstwa Sprawiedliwości.

– Nasza pozycja wynika m.in. z tego, że uczymy studentów nie tylko teorii, ale też praktyki i egzaminujemy metodą rozwiązywania kazusów – mówi prof. Krystyna Chojnicka, dziekan Wydziału Prawa UJ.

Do egzaminów na aplikacje dobrze przygotowują też uniwersytety Łódzki, Śląski i Rzeszowski. W porównaniu z  ostatnim rankingiem gorsze wyniki mieli absolwenci uniwersytetów Warszawskiego, Wrocławskiego i Gdańskiego.

Podczas egzaminów gorzej wypadają absolwenci prywatnych uczelni oraz studiujący zaocznie. Liczy się też czas od ukończenia studiów. – Im jest on krótszy, tym lepszy wynik na egzaminie – mówi Iwona Kujawa z MS.

Ukończenie dobrej uczelni daje też większą gwarancję znalezienia pracy. – Kandydat do pracy musi być po dobrym uniwersytecie. W zasadzie wybieramy tylko z UW, UJ i UAM w Poznaniu – mówi mec. Andrzej Michałowski z kancelarii Michałowski Stefański.

POPRZEDNI ARTYKUŁ Z WYDANIA NASTĘPNY ARTYKUŁ Z WYDANIA
Wydanie: 9165

Wydanie: 9165

Spis treści
Zamów abonament