Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Zapasy na polu minowym

23 lutego 2012 | Moje Pieniądze | Michał Zieliński

Sytuacji w systemie emerytalnym nie da się poprawić inaczej niż przez stopniowe wydłużanie wieku emerytalnego, ograniczanie przywilejów i stworzenie bodźców do samodzielnego oszczędzania

Projekt ustawy o podwyższeniu wieku emerytalnego nie tylko wywołał ożywioną dyskusję. Stał się także polem walki politycznej. To bardzo niedobrze, bo nie należy uprawiać zapasów na polu minowym. Zwłaszcza że zapaśnicy nie do końca przestrzegają reguł tego szlachetnego sportu, stosując chwyty typowe dla Mike'a Tysona i Derecka Chisory.

Ostatnio do listy fauli dopisać trzeba histerię w kwestii przyszłości emerytur (system całkowicie się zawali i żadnych emerytur nie będzie) oraz reklamowanie cudownych systemów ubezpieczeniowych, w których nikt nie płaci składek, a wszyscy weterani pracy żyją w dostatku.

Niestety, w takich ciosach...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 9165

Wydanie: 9165

Spis treści
Zamów abonament