Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Zachęty finansowe i ułatwienia

23 lutego 2012 | Moje Pieniądze | Anna Ogonowska-Rejer
Osoby rozpoczynające działalność gospodarczą mogą liczyć  na rachunki prowadzone przez kilka miesięcy  za darmo
autor zdjęcia: Dariusz Gorajski
źródło: Fotorzepa
Osoby rozpoczynające działalność gospodarczą mogą liczyć na rachunki prowadzone przez kilka miesięcy za darmo

Bezpłatne prowadzenie konta i uproszczona procedura kredytowa to najczęstsze pomysły na przyciągnięcie klientów

Od lutego firmy, które rozpoczynają działalność w oparciu o pełną księgowość (lub działają nie dłużej niż 12 miesięcy), mogą otworzyć w BOŚ Banku rachunek bieżący prowadzony za darmo przez 18 miesięcy. W tym czasie bank nie pobiera też opłat za przelewy krajowe zlecane drogą elektroniczną. Później miesięczna opłata za rachunek wyniesie 14 zł, za przelew krajowy elektroniczny – 1,40 zł. Przelewy do ZUS i urzędu skarbowego są darmowe. Posiadacze kont zyskują dostęp do kredytów odnawialnych i nieodnawialnych oraz do gwarancji bankowej.

Z myślą o małych i średnich firmach BOŚ Bank odświeżył formułę Konta Wyjątkowego Biznes (49 zł miesięcznie) oraz wprowadził do oferty Konto Wyjątkowe Biznes Plus (99 zł miesięcznie). Koszt przelewów krajowych realizowanych za pośrednictwem Internetu wynosi odpowiednio 0,95 zł i 0,45 zł. Firmy otrzymują też dostęp do systemu bankowości elektronicznej BOŚBank24 iBOSS. Przelewy do ZUS i urzędu skarbowego są bezpłatne. W cenie abonamentu są też dwa pierwsze tokeny. W miarę wzrostu potrzeb rachunki można rozbudować o dodatkowe funkcje.

Darmowe testowanie

MultiBank poszerzył swoją ofertę o pakiety branżowe. W pierwszej kolejności z tego typu usług będą mogły korzystać firmy transportowe, później również przedstawiciele wolnych zawodów oraz firmy prowadzące sprzedaż detaliczną.

W ramach pakietu Transport...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 9165

Wydanie: 9165

Spis treści
Zamów abonament