Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Wydajność, wygoda w pracy i możliwość rozbudowy

16 lutego 2012 | Moje Pieniądze | Barbara Mejssner
Komputery stacjonarne nie są już wielkimi głośnymi pudłami,  tak jak kilka lat tem
autor zdjęcia: krzysztof łokaj
źródło: Fotorzepa
Komputery stacjonarne nie są już wielkimi głośnymi pudłami, tak jak kilka lat tem

Komputery stacjonarne | Coraz częściej kupowane są desktopy zintegrowane nazywane All-In-One, mieszczące się w obudowie monitora, natomiast coraz rzadziej popularne do niedawna składaki

Mimo ekspansji sprzętu mobilnego: notebooków, netbooków i tabletów tradycyjne biurkowe komputery nie znikają z firm. Urządzenia te mają wiele zalet. Są wydajne, wygodne w pracy, można je rozbudowywać.

– Sprzedaż desktopów jest na stabilnym poziomie. Z roku na rok sprzedaje się więcej rozwiązań mobilnych i dlatego udział komputerów stacjonarnych w sprzedaży maleje. Jednak jeśli chodzi o liczbę urządzeń, to w gruncie rzeczy jest podobna jak w latach poprzednich z lekką tendencją spadkową, ale dotyczącą raczej klientów detalicznych – mówi Katarzyna Musiał z firmy Acer.

Według badań firmy Context w czwartym kwartale 2011 r. w niektórych krajach Europy Zachodniej odnotowano dwucyfrowy wzrost sprzedaży komputerów stacjonarnych. Zaskakująco wysoki był popyt we Francji i Wielkiej Brytanii. Sprzedaż desktopów wzrosła tam odpowiednio o 30,8 proc. i 21 proc. Jak wynika z informacji zbieranych bezpośrednio u producentów przez firmę badawczą PART, na polskim rynku komputerów stacjonarnych wzrost w pierwszym półroczu 2011 r. wyniósł ponad 5 proc.

W 2012 r., według badań iSuppli, sprzedaż desktopów może zmaleć z powodu klęski żywiołowej w Tajlandii, która jest głównym producentem podzespołów komputerowych. Powodzie w Tajlandii sparaliżowały produkcję dysków twardych. Już teraz są one dużo...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 9159

Wydanie: 9159

Spis treści
Zamów abonament