Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Nadciąga fala referendów

16 lutego 2012 | Kraj | Monika Pawlak

Społeczeństwo. Obywatele mobilizują się, bo mają dość ignorowania ich głosu

Przez Polskę może przetoczyć się referendalna fala. Obywatele zbierają podpisy pod wnioskami o głosowanie zarówno w sprawach kluczowych dla państwa, jak i lokalnych społeczności. Politolodzy i politycy przyznają, że widoczny jest kryzys zaufania do rządu.

Dziś „Solidarność" ma złożyć w Sejmie wniosek o przeprowadzenie referendum w sprawie podniesienia wieku emerytalnego do 67 lat. Podpisało się pod nim 1,4 mln obywateli. Ale związkowcy zapowiadają, że zbiórka będzie trwała, co oczywiście ma zwiększyć presję na rząd. Piotr Duda, przewodniczący NSZZ „Solidarność", tłumaczy, że jego działania to obowiązek i przywilej demokracji.

Po najsilniejsze narzędzie demokracji sięga też trzech studentów z Wrocławia: Tomasz Pietruszka, Marek Kinstler i Kuba Bartusiak, którzy zainicjowali internetową akcję zbierania podpisów przeciwko ratyfikacji ACTA. Do tej pory ich wniosek poparło 200 tys. obywateli....

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 9159

Wydanie: 9159

Spis treści
Zamów abonament