Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Jakuszyce: Justyna, Marit i biznes

16 lutego 2012 | Sport | Paweł Wilkowicz

Biegi Narciarskie | Od jutra pierwszy Puchar Świata w Polsce. Biegi to nie skoki, do zawodów się dokłada. Ale to się opłaca

Justyna Kowalczyk honory gospodyni pełni z hotelu tuż przy trasie. Na treningi na Polanie Jakuszyckiej ma kilka kroków, wystarczy przejść przez ulicę. Jest tutaj od niedzieli, gdy jeszcze na trasach było pusto. Teraz jest tłoczno i coraz głośniej.

Są już Norweżki, właśnie przyjechały Szwedki. Na Polanie wyrósł stadion zbudowany specjalnie na ten weekend, przy nim miasteczko Pucharu Świata. Dziś o 12.30 jest oficjalny trening, a od jutra zawody: najpierw sprint stylem dowolnym (wyścigi od 14.30, TVP 2, Eurosport), a w sobotę indywidualny bieg na 10 km stylem klasycznym (od 14.30) po trasie,  o której się mówi, że jest najtrudniejsza w Pucharze Świata.

Wszystko gotowe, tylko śnieg ciągle trzeba wywozić, wczoraj spadło go kilkadziesiąt centymetrów. Nie bez przyczyny nazywają to miejsce polską Jakucją. Różnych rzeczy się organizatorzy Pucharu...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 9159

Wydanie: 9159

Spis treści
Zamów abonament