Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Na każde warunki

29 listopada 2004 | Promocyjny | NB

Jakie ogrzewanie - popularne gazowe

Na każde warunki

Ogrzewanie domów gazem jest w Polsce dość popularne z kilku powodów. Jest to paliwo wygodne w obsłudze, łatwe w transporcie, nie najdroższe, a także znacznie czystsze ekologicznie od węgla czy oleju.

Oczywiście najlepiej jest korzystać z najtańszego gazu ziemnego. Jeśli jednak w pobliżu nie ma sieci, wówczas warto przyjrzeć się ofercie dostawców gazu płynnego, których jest na rynku coraz więcej. Na ogrzewanie gazem płynnym warto zdecydować się także wtedy, gdy w okolicy planowana jest w przyszłości budowa sieci gazu ziemnego. Będzie można bowiem, bez konieczności przebudowy instalacji, przejść później na tańsze paliwo.

Gaz na mur

Zdaniem ekspertów w tradycyjnym domu murowanym z cegły lub bloczków najlepiej zdecydować się właśnie na ogrzewanie gazowe (kotły). Taki dom wymaga bowiem sporo ciepła, a gaz jest w tej chwili najtańszym paliwem. Oczywiście to się może zmienić. Najlepiej wiedzą o tym ci, którzy swego czasu zdecydowali się na ogrzewanie olejowe, bo olej był najtańszy, ale, niestety, dość szybko zdrożał. Pod tym względem rynek jest niespokojny - przy podejmowaniu decyzji trzeba brać pod uwagę, na co będzie nas stać za kilka i kilkanaście lat.

- Kotłownia gazowa, w przeciwieństwie do olejowej, jest czysta, rzadko wymaga serwisu,...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Brak okładki

Wydanie: 3393

Spis treści
Zamów abonament