Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Jak zadbać o swoje interesy

29 listopada 2004 | Nieruchomości, budownictwo | GB

Rozmowa O prądzie i monopolu raz jeszcze

Jak zadbać o swoje interesy

W ubiegłym tygodniu przedstawiliśmy list naszego czytelnika, który narzekał, że zakład energetyczny w ostatnim czasie notorycznie wyłącza prąd u niego na wsi, czasem nawet nie informując o przerwach w dostawie energii. Po tym materiale wielu czytelników zgłosiło podobne problemy, prosząc o instrukcję, jak postępować w takiej sytuacji z dostawcą prądu. O radę zwróciliśmy się do Jacka Bełkowskiego, rzecznika odbiorców paliw i energii z Urzędu Regulacji Energetyki.

Rz: Jak powinien się zachować w opisanej sytuacji nasz czytelnik? Jak ma dochodzić swoich praw? Czy może domagać się obniżenia abonamentu?

JACEK BEŁKOWSKI: W przypadku przerwy w dostawie energii elektrycznej odbiorca powinien niezwłocznie powiadomić przedsiębiorstwo energetyczne. Zgłoszenie jest bardzo ważnym elementem w świetle brzmienia przepisu ? 32 ust. 2 tego rozporządzenia przyłączeniowego, który określa: "łączny czas trwania w ciągu roku wyłączeń awaryjnych,...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Brak okładki

Wydanie: 3393

Spis treści
Zamów abonament