Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Ratuszowy pat trwa

29 listopada 2004 | Nieruchomości, budownictwo | EŻ
źródło: Nieznane

Niedokończona inwestycja w Wilanowie Miasto przekazało grunt, a siedziby samorządowców nie ma

Mieszkania obok ratusza

Ratuszowy pat trwa

Szkielet ratusza z pewnością nie zdobi okolicy FOT. MACIEJ SKAWIŃSKI W centrum Wilanowa straszy niedokończona budowla. W gmachu mieli zasiadać dzielnicowi urzędnicy, ale inwestycja okazała się wielkim niewypałem. Władze miasta, które odziedziczyły problem po byłej gminie, najwyraźniej nie mają żadnego pomysłu na jego rozwiązanie. Czy konstrukcja będzie straszyć warszawiaków do końca tej kadencji samorządowej?

Władze Wilanowa miały przeprowadzić się do nowego ekskluzywnego biurowca jeszcze przed końcem poprzedniej kadencji. Planowano, że ratusz będzie jednym z najszybciej wybudowanych gmachów w Warszawie. Tak się jednak nie stało. Wkrótce po rozpoczęciu budowy okazało się, że spółka, której powierzono inwestycję, tonie w długach. Budowę przerwano wiosną 2003 r. i do dziś nie wiadomo, kiedy zostanie dokończona.

Sprawdził się czarny scenariusz

Przypomnijmy. Władze byłej gminy Wilanów w 2000 r. utworzyły z turecką firmą Deniz IC spółkę Ratusz Wilanów. Umowa była taka: Deniz miał wybudować ratusz, a gmina miała zapłacić za inwestycję 2-hektarową działką w centrum Wilanowa. Tuż...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Brak okładki

Wydanie: 3393

Spis treści
Zamów abonament