Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Rynek wielkich możliwości

29 listopada 2004 | Ekonomia | MP
źródło: Nieznane
źródło: Nieznane

W tym roku wartość polskich inwestycji w Rosji osiągnie rekordowy poziom kilkuset milionów złotych

  • Opinia
  • Sondaż
  • Więcej o Rosji
Rynek wielkich możliwości

Wartość polskich inwestycji w Rosji w najbliższych latach kilkakrotnie wzrośnie. To głównie zasługa trzech dużych firm, Grajewa, Forte i TZMO, które kosztem kilkuset milionów dolarów budują za wschodnią granicą swoje fabryki.

Rodzime firmy niechętnie decydują się na budowę zakładów poza granicami naszego kraju. Zamiast tego wolą eksportować swoje wyroby. - W przypadku Rosji sytuacja ta zmienia się, ponieważ ten, kto ma zakłady na miejscu, po prostu zarabia więcej - mówi Marek Starczewski, zastępca dyrektora Izby Gospodarczej Rynków Wschodnich.

Według rosyjskich danych w 2002 r. polskie firmy zainwestowały w tym kraju jedynie 5,2 mln dolarów. W zeszłym roku wartość polskich inwestycji w Rosji osiągnęła ponad 20 mln dolarów. Bieżący rok będzie wyjątkowy pod tym względem. Docelowe plany inwestycyjne tylko dwóch polskich inwestorów, firm Pfleiderer Grajewo i Forte, oceniane są na kilkaset milionów dolarów - można dowiedzieć się z informacji Wydziału Ekonomiczno-Handlowego polskiej ambasady w Moskwie. Rosjanie podają różne informacje o wielkości...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Brak okładki

Wydanie: 3393

Spis treści
Zamów abonament