Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Radzieckie fatum?

29 listopada 2004 | Nieruchomości, budownictwo | MG
źródło: Nieznane

Kamienica przy Targowej W dzierżawę czy na własność

Radzieckie fatum?

Kamienica przy Targowej 76 FOT. JAKUB OSTAŁOWSKI Kiedyś u zbiegu ulic Wileńskiej i Targowej mieszkali radzieccy wojskowi z rodzinami. Codziennie rano pod żelazne drzwi podjeżdżały czarne auta i zabierały umundurowanych oficerów. Przez ostatnią dekadę budynek stał i niszczał. Niedawno nieruchomość miasto wydzierżawiło prywatnej firmie i... rozpoczął się spór.

Wojska radzieckie opuściły kamienicę ponad 10 lat temu. Nikt się nią nie interesował. We wnętrzu można było znaleźć porozrzucane stare gazety, resztki rozbitych mebli (potem i one zniknęły - prawdopodobnie na opał). Z zewnętrznych ścian zaczął odpadać tynk, okna były powybijane.

We wrześniu ubiegłego roku miasto wydzierżawiło nieruchomość na 29 lat spółce Junimex. Nowy właściciel zadeklarował, że na bazie istniejącego budynku postawi dom mieszkalny z 42...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Brak okładki

Wydanie: 3393

Spis treści
Zamów abonament