Rzeczpospolita Czytelników
Praca na czas określony
* Poprzednie odcinki
Prezentujemy dziś drugą część relacji z dyżuru dotyczącego zatrudniania na czas określony. Na pytania czytelników odpowiadała Monika Frączek, specjalistka z Departamentu Prawa Pracy z Ministerstwa Gospodarki i Pracy.
Zostałem zatrudniony na umowę o pracę na czas określony od 1 maja do 31 października 2004 r. Natomiast 4 października tego roku podpisałem porozumienie stron, na mocy którego umowa ta ma trwać do 31 sierpnia 2005 r. Co to dla mnie oznacza, jeśli chodzi o przekształcenie kolejnej umowy o pracę w umowę na czas nieokreślony?
Zawarcie kolejnej umowy o pracę na czas określony jest równoznaczne w skutkach prawnych z zawarciem umowy o pracę na czas nieokreślony, jeżeli poprzednio strony dwukrotnie zawarły umowę o pracę na czas określony na następujące po sobie okresy. Przerwa między rozwiązaniem poprzedniej a nawiązaniem kolejnej umowy o pracę nie może przekroczyć miesiąca. Taki sam skutek odniesie uzgodnienie między stronami dłuższego okresu wykonywania pracy na podstawie umowy na czas określony w trakcie trwania umowy (art. 25 1 § 1 i 2 kodeksu pracy ). Nową umowę uważa się wówczas za...
Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.
Ponad milion tekstów w jednym miejscu.
Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"
ZamówUnikalna oferta