Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Rzeczpospolita Czytelników

29 listopada 2004 | Prawo | MJ

Rzeczpospolita Czytelników

Praca na czas określony

* Poprzednie odcinki

Prezentujemy dziś drugą część relacji z dyżuru dotyczącego zatrudniania na czas określony. Na pytania czytelników odpowiadała Monika Frączek, specjalistka z Departamentu Prawa Pracy z Ministerstwa Gospodarki i Pracy.

Zostałem zatrudniony na umowę o pracę na czas określony od 1 maja do 31 października 2004 r. Natomiast 4 października tego roku podpisałem porozumienie stron, na mocy którego umowa ta ma trwać do 31 sierpnia 2005 r. Co to dla mnie oznacza, jeśli chodzi o przekształcenie kolejnej umowy o pracę w umowę na czas nieokreślony?

Zawarcie kolejnej umowy o pracę na czas określony jest równoznaczne w skutkach prawnych z zawarciem umowy o pracę na czas nieokreślony, jeżeli poprzednio strony dwukrotnie zawarły umowę o pracę na czas określony na następujące po sobie okresy. Przerwa między rozwiązaniem poprzedniej a nawiązaniem kolejnej umowy o pracę nie może przekroczyć miesiąca. Taki sam skutek odniesie uzgodnienie między stronami dłuższego okresu wykonywania pracy na podstawie umowy na czas określony w trakcie trwania umowy (art. 25 1 § 1 i 2 kodeksu pracy ). Nową umowę uważa się wówczas za...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Brak okładki

Wydanie: 3393

Spis treści
Zamów abonament