Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Koniec wzrostów w Budapeszcie

29 listopada 2004 | Ekonomia | TŚ

Giełdy Europa Środkowo-Wschodnia

Koniec wzrostów w Budapeszcie

W ocenie analityków hossa w Budapeszcie zbliża się do końca. Zupełnie inne sygnały docierają z rynku czeskiego. W Moskwie wciąż decydujący wpływ na giełdę ma to, co dzieje się z akcjami Jukosu.

Budapeszt

Węgierski indeks BUX w ostatnim tygodniu nieznacznie spadł. W ocenie analityków, nie ma co liczyć na kontynuowanie hossy, choć w tym tygodniu indeks może jeszcze wzrosnąć, głównie za sprawą akcji banku OTP oraz firmy naftowej MOL.

W piątek BUX miał wartość 14 101,9 pkt, o 0,6 proc. mniejszą niż tydzień wcześniej. Wielu inwestorów zdecydowało się na realizację zysków, ale na rynku nadal aktywni byli ci, którzy liczą na dalsze zwyżki. Maklerzy nie wykluczają, że jeśli dojdzie do spadku indeksu, to przez jakiś czas drożeć będą akcje firmy telekomunikacyjnej Matav. Papiery spółki niemal nie uczestniczyły w hossie i dopiero w ostatnich dniach zaczęły drożeć....

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Brak okładki

Wydanie: 3393

Spis treści
Zamów abonament