Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Klienci decydują o inwestycjach

29 listopada 2004 | Raporty | ZZ

Teleinformatyka w Polsce

Informatyka w sektorze finansowo-bankowym Ponad 2 miliardy złotych wydatków rocznie

Klienci decydują o inwestycjach

Centralnymi informatycznymi systemami transakcyjnymi dysponują już - z wyjątkiem PKO BP, który jest w trakcie jego wdrażania - wszystkie duże banki w Polsce.

Nie będzie więc w najbliższych latach wielkich kontraktów, ale sektor finansowo-bankowy ma nowe potrzeby i nie zmniejszy radykalnie wydatków na informatykę. Inwestując w nią ponad 2 miliardy złotych rocznie jest największym w kraju odbiorcą produktów i usług informatycznych.

Możliwość dokonywania różnorodnych operacji w dowolnym oddziale banku czy dostęp do pieniędzy drogą elektroniczną, przez Internet (z czego korzysta obecnie ok. 3 mln osób) - to odczuwalne przez klientów efekty inwestycji banków w informatykę. Banki stanęły jednak przed koniecznością - w związku z tzw. umową bazylejską II - wprowadzenia do 2007 r. rozwiązań, które pozwolą oceniać i kontrolować ryzyko w ich działalności. W Polsce niewiele banków wdrożyło dotychczas systemy zarządzania ryzykiem. - Bazylea II to technologiczne wyzwanie dla całego świata bankowego, nie tylko w Polsce, które będzie miało wpływ na inwestycje i rynek - powiedział "Rz" Marek Ujejski, dyrektor ds. rozwiązań bankowych...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Brak okładki

Wydanie: 3393

Spis treści
Zamów abonament