Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Jak remontować z głową

29 listopada 2004 | Promocyjny | Ng

Porady ekspertów

Jak remontować z głową

Mieszkam w bloku z początku lat 70. i chciałbym wyremontować swoje mieszkanie własnymi siłami. W przedpokoju leżą popękane płytki PCV, pod którymi znajduje się podłoże cementowe w podobnym stanie. Chciałbym je naprawić. Jakiej zaprawy użyć, by nie zalać sąsiadów? Czy wylewkę mogę zastosować bezpośrednio na stare podłoże, czy trzeba je odizolować folią?

- Niezależnie od tego, w jaki sposób wykończy pan podłogę, jedno jest pewne: podłoże pod przyszłą wykładzinę dywanową, płytki czy panele musi być równe, gładkie, stabilne i wytrzymałe. Nawet niewielkie nierówności - takie jak ziarna kruszywa, wystające nad powierzchnią podkładu betonowego czy drobne resztki zapraw - z biegiem czasu odcisną się i pozostawią ślady, a nawet dziury, w materiale wykończeniowym. Ponadto szorstka i nierówna powierzchnia betonu znacznie zwiększa zużycie klejów do wykładzin i glazury.

Aby uniknąć tych wszystkich problemów, można zastosować specjalny samopoziomujący renowacyjny podkład podłogowy (proszę o niego zapytać w sklepie lub hurtowni z chemią budowlaną). Chodzi o specyfik, który wyrówna i skoryguje powierzchnie betonowe, jastrychy cementowe i anhydrytowe oraz inne sztywne i twarde podłoża.

Dobrze jest wybrać zaprawę, którą przygotowuje się jedynie poprzez...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Brak okładki

Wydanie: 3393

Spis treści
Zamów abonament