Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Ceny nadal będą rosnąć

29 listopada 2004 | Nieruchomości, budownictwo | Ng
źródło: Nieznane

Szukamy mieszkania z serwisem tabelaofert.pl Podsumowanie cyklu

Ceny nadal będą rosnąć

Poprzedni odcinek

Oferta nowych mieszkań na rynku warszawskim wyraźnie zmniejszyła się po 1 maja. Nadal jednak powstają nowe inwestycje, w których są jeszcze niesprzedane mieszkania. Brakuje jednak atrakcyjnych lokali, w których można zamieszkać w ciągu najbliższych kilku miesięcy. Poza tym nowe mieszkania ciągle drożeją. Statystyczne ma powierzchnię 67,99 mkw. i średnią cenę za 1 mkw. w wysokości 4193 zł.

- Obserwując zmiany średniej ceny metra kwadratowego, można stwierdzić, że w trzecim kwartale 2004 utrzymała się tendencja wzrostowa, a jej dynamika jest nieco wyższa (4,03 proc.) niż w drugim kwartale (3,57 proc.) - mówi Remigiusz Rynkowski z Działu Analiz serwisu tabelaofert.pl.

Jego zdaniem, potwierdza to tezę mówiącą o powolnym, ale długotrwałym wzroście wartości nieruchomości w Polsce po przystąpieniu do Unii Europejskiej. W ciągu ostatniego pół roku średnia wartość metra kwadratowego mieszkania w stolicy wzrosła o 7,75 proc....

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Brak okładki

Wydanie: 3393

Spis treści
Zamów abonament