Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Informacja przekształcana w biznes

29 listopada 2004 | Raporty | ZZ

Teleinformatyka w Polsce

Informatyzacja w biurze i urzędzie Portale korporacyjne i usługi zarządzania zasobami informacji: szybki rozwój także w Polsce

Informacja przekształcana w biznes

Rosnąca ilość informacji gromadzonych w firmach i instytucjach nie oznacza automatycznego powiększania przydatnej dla ich biznesu wiedzy. Przekonują się o tym najszybciej duże organizacje, czego przykładem jest trwająca obecnie budowa portalu dla 35 tys. pracowników banku PKO BP.

Ma on usprawnić zarządzanie informacjami i ich przetwarzanie. Jest jednym z zasadniczych obecnie dla działalności banku przedsięwzięć.

Rynek rozwiązań umożliwiających uzyskiwanie jak największych korzyści z posiadanych zasobów informacyjnych, wyszukiwania ich, integrowania z procesami biznesowymi - to stosunkowo nowy, ale jeden z szybko rozwijających się segmentów rynku informatycznego. Zarówno w skali globalnej, jak i w Polsce.

Sposoby na zalew informacji

Informatyka nie wywołała wprawdzie problemu nadmiaru informacji i potrzeby radzenia sobie z nimi - już wcześniej biura i firmy "tonęły w papierach" - ale przyczyniła się do powiększenia zbiorów różnych danych i...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Brak okładki

Wydanie: 3393

Spis treści
Zamów abonament