Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Ile wypłaci ci bank

29 listopada 2004 | Nieruchomości, budownictwo | AO
źródło: Nieznane
źródło: Nieznane
źródło: Nieznane

Mieszkanie za pożyczone Od czego zależy wysokość kredytu

Ile wypłaci ci bank

RYS. RAFAŁ PIEKARSKI Postanowiliśmy sprawdzić, na jak wysokie kredyty mieszkaniowe w poszczególnych bankach mogą liczyć wymyślone przez nas rodziny. Okazało się, że tej samej rodzinie Rzepów jeden bank pożyczy aż 370 tys. zł, a według innego Rzepowie w ogóle nie mają zdolności kredytowej. Podobnie wyszło w przypadku samotnego pana Rzepa - jeden bank zaoferował mu ponad 140 tys. zł kredytu, a inny odmówił - mimo tych samych dochodów.

- Nasza czteroosobowa rodzina Rzepów zgłosiła bankom swoje miesięczne dochody w wysokości 4500 zł netto. Stałe wydatki miesięczne oszacowała na 700 zł: 300 zł czynsz i 400 zł utrzymanie samochodu. Rzepowie chcą zaciągnąć 20-letni kredyt mieszkaniowy.

Z ofert zaproponowanych przez banki (zamieszczonych w tabeli obok - chodzi o kredyty w złotych) wynika, że najwięcej pieniędzy gotowe jest pożyczyć Rzepom Polskie Towarzystwo Finansowe - 370 tys. zł. Zaoferowało im kredyt w złotych z oprocentowaniem 6,44 proc. rocznie na 20 lat, gdzie rata równa wynosi 2970 zł...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Brak okładki

Wydanie: 3393

Spis treści
Zamów abonament