Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Pytaj o drobiazgi

29 listopada 2004 | Nieruchomości, budownictwo | KM

Kredytowe pułapki Nie rozumiesz umowy, nie podpisuj jej

Pytaj o drobiazgi

Na osobę, która chce pożyczyć od banku pieniądze na mieszkanie, czyhają w umowach pułapki, które wynikają głównie z tego, że klient nie zawsze rozumie zasady kredytowania. Na co zwracać uwagę czytając bankowe zapisy?

Generalną zasadą powinno być dokładne czytanie umów i przedstawienie bankowi całej listy pytań dotyczących niejasnych fragmentów. Klient nie powinien się wstydzić, że czegoś nie rozumie. Pracownik bankowy jest od tego, aby objaśnić wątpliwości, a nie ignorować je, tłumacząc, że to "zapisy standardowe".

Tanio na początku

W ofertach kredytów mieszkaniowych coraz częściej pojawiają się propozycje bardzo niskich stóp procentowych - ale zwykle tylko na sześć miesięcy czy rok. Decydując się na taką promocyjną ofertę należy pamiętać, że banki niski zarobek w pierwszych miesiącach spłacania zrekompensują sobie w inny sposób. A tego klient wcale nie musi być świadomy.

Klienci często jednak decydują się na takie oferty, ponieważ przez okres stosunkowo wysokiego zadłużenia mają możliwość spłacania niższych odsetek. Warto jednak sprawdzić, jakie będą zasady kształtowania stóp po okresie preferencyjnego oprocentowania i czy wtedy właśnie nie...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Brak okładki

Wydanie: 3393

Spis treści
Zamów abonament