Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Firmy

29 listopada 2004 | Ekonomia | DE

ENERGETYKA

Elektrownia Rybnik: spór związków z zarządem

Związkowcy z należącej do francuskiej grupy EDF Elektrowni Rybnik grożą strajkiem, jeżeli zarząd firmy nie wycofa się z niektórych elementów jej reorganizacji. Związkowcy żądają także podwyżki płac. - Nasz podstawowy postulat to utrzymanie miejsc pracy. Chcemy też, aby dobra sytuacja finansowa firmy znalazła odzwierciedlenie w płacach pracowników - mówi szef zakładowej "S" Tadeusz Kukiełka. Zarząd deklaruje wolę porozumienia, ale zapowiada, że nie odstąpi od restrukturyzacji. (PAP, KRAK.)

MEDIA

Ruch na giełdę

Ministerstwo Skarbu rozważa dwuetapową prywatyzację Ruchu. W pierwszym, zaplanowanym na drugą połowę 2005 r., inwestorom giełdowym zaoferowany zostałby mniejszościowy pakiet akcji. W drugim etapie pozostały kontrolny pakiet trafiłyby do inwestora branżowego. Koncepcja prywatyzacji będzie znana w grudniu. Na początku listopada sąd oddalił powództwo spółki Hachette Distribution Services-Wydawcy Prasy (HDS), domagającej się wydania akcji Ruchu. Spór z HDS od kilku lat uniemożliwia prywatyzację Ruchu. - Wydaje się nieprawdopodobne, aby po korzystnym dla nas wyroku w pierwszej instancji doszło do zabezpieczenia przez...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Brak okładki

Wydanie: 3393

Spis treści
Zamów abonament