Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Zasada równego obciążenia

29 listopada 2004 | Nieruchomości, budownictwo | NB

Telefoniczny dyżur eksperta Problemy członków spółdzielni mieszkaniowych

Zasada równego obciążenia

Na pytania czytelników związane ze spółdzielniami mieszkaniowymi odpowiadała podczas telefonicznego dyżuru w ubiegły poniedziałek dr Krystyna Krzekotowska z fundacji Międzynarodowego Instytutu Prawa i Mieszkalnictwa.

Od kiedy w mieszkaniu spółdzielczym powinien być naliczany czynsz i inne opłaty eksploatacyjne. Od momentu odebrania mieszkania, czy od chwili oddania budynku?

Najpierw musi zostać zawarta umowa o ustanowieniu spółdzielczego prawa do lokalu typu lokatorskiego lub własnościowego. W tej chwili ustanawia się głównie prawo własnościowe. Po drugie, musi nastąpić wydanie lokalu lokatorowi lub właścicielowi. Bez tego nie może on płacić za eksploatację.

Kupiliśmy mieszkanie w spółdzielni mieszkaniowej. Spółdzielnia oddała budynek do użytku, o czym poinformowała nas, jak twierdzi, telegramem,...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Brak okładki

Wydanie: 3393

Spis treści
Zamów abonament