Urlopu okolicznościowego możemy udzielić tylko na ślub cywilny lub konkordatowy
Dwa dni wolne od pracy otrzyma tylko ten zatrudniony, który wstępuje w związek małżeński przed urzędnikiem stanu cywilnego lub taką ceremonię łączy z przysięgą wyznaniową
– Czy pracownicy, która w kilka lat po ślubie cywilnym bierze kościelny rzymskokatolicki, musimy udzielić dwóch dni urlopu okolicznościowego? – pyta czytelniczka DOBREJ FIRMY.
Czytelniczka zaznacza przy tym, że pracownica nie korzystała z tego urlopu przy okazji ślubu cywilnego, bo jeszcze wtedy nie pracowała.
Otóż urlop okolicznościowy w tym wypadku nie przysługuje, ponieważ należy się on wyłącznie pracownikom biorącym ślub cywilny bądź konkordatowy. Zatrudnionemu wstępującemu w związek małżeński przysługują dwa dni zwolnienia okolicznościowego od pracy. Wynika tak z § 15 rozporządzenia z 15 maja 1996 r. w sprawie sposobu usprawiedliwiania nieobecności w pracy oraz udzielania...
Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.
Ponad milion tekstów w jednym miejscu.
Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"
ZamówUnikalna oferta