Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Odwołana rezerwacja może być kosztem

13 maja 2013 | Prawo i praktyka | Hanna Kozłowska

Podatnik ma prawo odliczyć od przychodów wydatki ponoszone w związku z anulowaną podróżą służbową, jeżeli powodem jej nieodbycia się nie była jego wina

- Nasza firma często wysyła pracowników na kongresy i konferencje, krajowe i zagraniczne. Rezerwacje hotelowe zapewniające zakwaterowanie naszych pracowników w czasie tych imprez są zwykle dokonywane z dużym wyprzedzeniem. Z tego względu nie zawsze jesteśmy w stanie przewidzieć faktyczną liczbę pracowników uczestniczących w konferencji. Zdarza się także czasami, że konkretna osoba nie może uczestniczyć w takiej imprezie z przyczyn losowych. Czy opłaty za niewykorzystane rezerwacje mogą być zaliczone do kosztów uzyskania przychodów? Jeśli tak, to czy obowiązuje tutaj podatkowy limit noclegu ustalony dla danego kraju? – pyta czytelniczka.

Zgodnie z art. 15 ust. 1 ustawy o...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Brak okładki

Wydanie: 9534

Spis treści
Zamów abonament