Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Bankowość w nowym wymiarze

13 maja 2013 | Ekonomia | Adam Zakrzewski

Mimo kryzysu private banking ma się dobrze. Jeszcze większej dynamiki w sektorze można się spodziewać w wyniku wejścia na polski rynek oferty korporacyjnego private bankingu, czyli obsługi dla firm.

Korporacyjna bankowość prywatna (corporate private banking) została wyłoniona z bankowości prywatnej (private bankingu). Chodzi przede wszystkim o podejście, w którym na firmę bank patrzy nie jak na odizolowany podmiot, ale jak na część majątku jej właściciela, z całym potencjałem szans i dochodów, ale też ryzyka.

– W innych bankach często działa to tak, że najzamożniejszym klientom korporacyjnym, powyżej pewnego poziomu dochodów, oferuje się private banking. Nasze, odwrotne podejście, zapewnia bardziej całościowe spojrzenie na majątek klienta. W przypadku najzamożniejszych osób podział majątku na prywatny i firmowy to sztuczna granica. W wielu bankach środki ze spółki są już „za linią" i trafiają do obsługi firm, co uniemożliwia kompleksowe spojrzenie na całość majątku – zauważa Mariusz Latek, dyrektor zarządzający, Obszar Sieci Sprzedaży Noble Banku.

Zarządzanie całym majątkiem

Klient Noble Banku, który staje się naturalnym klientem corporate bankingu, posiada średnio od czterech do sześciu firm. – Nie mamy „widełek" kwotowych, powyżej których rekrutujemy klientów korporacyjnych. Jeżeli widzimy w firmie potencjał, wiążemy się także ze start upami i towarzyszymy biznesom od początku – dodaje Mariusz Latek.

Ambicją Noble Banku jest, by docelowo 50 proc. obecnych klientów przedsiębiorców było też klientami...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Brak okładki

Wydanie: 9534

Spis treści
Zamów abonament