Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

MF musi brać pod uwagę wszystkie okoliczności

13 maja 2013 | Ekspert księgowego | Aleksandra Tarka

Sam fakt posiadania wpisu działalności gospodarczej do CEIDG nie daje prawa do odmowy wydania certyfikatu uprawniającego do usługowego prowadzenia ksiąg rachunkowych.

W czerwcu 2012 r. do ministra finansów wpłynął wniosek o wydanie certyfikatu uprawniającego do usługowego prowadzenia ksiąg rachunkowych. Ubiegająca się o niego kobieta swoją praktykę udokumentowała dwoma zaświadczeniami od byłych pracodawców, potwierdzającymi zatrudnienie na stanowisku księgowej (wraz z zakresem wykonywanych czynności). Do swoich dokumentów dołączyła też poświadczoną notarialnie kopię umowy świadczenia usług z maja 2009 r. podpisanej z biurem rachunkowym. Ponadto przedłożyła zaświadczenie o niekaralności, wpis do CEIDG oraz dyplom magistra w zakresie informatyki gospodarczej.

Minister finansów odmówił wydania certyfikatu. Uznał, że kobieta nie spełniła wymogu posiadania praktyki w księgowości z art. 76b ust. 1 pkt 3 lit b ustawy o rachunkowości. Jego zdaniem...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Brak okładki

Wydanie: 9534

Spis treści
Zamów abonament