Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Książę Harry szykuje grunt dla Camerona

13 maja 2013 | Świat | Tomasz Deptuła
Książę Harry zagrał w siatkówkę na siedząco w Colorado Springs przed rozpoczęciem paraolimpiady dla żołnierzy Warrior Games
źródło: AFP
Książę Harry zagrał w siatkówkę na siedząco w Colorado Springs przed rozpoczęciem paraolimpiady dla żołnierzy Warrior Games

Aby ratować słabnące więzi z Ameryką, Londyn wysyła za Atlantyk najbardziej popularnego członka rodziny królewskiej. A po nim premiera.

To prawdziwy brytyjski najazd na Amerykę. Po Stanach Zjednoczonych podróżuje od kilku dni książę Harry, który reprezentuje za Atlantykiem samą królową. Zaraz po nim w Waszyngtonie pojawi się premier Wielkiej Brytanii David Cameron, aby porozmawiać m.in. O rozwiązaniu problemu syryjskiego.

Ostatni raz książę Harry przyjechał do USA latem ubiegłego roku, a kolorowa prasa obfotografowała go w Las Vegas w nie najlepszym kontekście. Tym razem jednak przyjechał w oficjalnych interesach i na poważnie. Jako przedstawiciel Elżbiety II brał udział w  imprezach i zbiórkach na cele charytatywne. Jako czynny wojskowy wspierał m.in. inicjatywy związane z pomocą dla inwalidów wojennych.

Program wizyty księcia Harry'ego związany był z jego niedawną służbą...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Brak okładki

Wydanie: 9534

Spis treści
Zamów abonament