Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Panny Wyklęte, panny rockowe

13 maja 2013 | Kraj | Grażyna Raszkowska
Na sobotnim koncercie wystąpiła m.in. Kasia Majelonek. Śpiewana przez nią „Jedna Chwila”  jest poświęcona straconej w 1946 r. 17-letniej sanitariuszce „Ince” i promuje całą płytę
autor zdjęcia: Jakub Ostałowski
źródło: Fotorzepa
Na sobotnim koncercie wystąpiła m.in. Kasia Majelonek. Śpiewana przez nią „Jedna Chwila” jest poświęcona straconej w 1946 r. 17-letniej sanitariuszce „Ince” i promuje całą płytę

„Dziś też walczymy, by nami nie manipulowano czy nas nie ogłupiano”. 11 wokalistek śpiewa na płycie o dziewczynach z antykomunistycznego podziemia.

Rockmenki, raperki, piosenkarka folkowa napisały teksty do płyty „Panny Wyklęte" . To kontynuacja albumu „Morowe panny" wydanego  w zeszłym roku przez Muzeum Powstania Warszawskiego. Opowiada o losach i emocjach kobiet, które przeszły po wojnie do antykomunistycznego podziemia, trafiły do ubeckich więzień, a te, które z nich wyszły, musiały odnaleźć się w życiu.  O dziewczynach takich jak 17-letnia Danuta Siedzikówna „Inka", której poświęcono dwie przejmujące piosenki.

– Artystki napisały teksty, które świadczą, jak bardzo te historie stały się im bliskie – mówi Darek Malejonek, lider zespołu Maleo Reggae Rockers, autor muzyki.

Nie znaliśmy tematu

Na promującym album sobotnim koncercie w Warszawie wystąpiły m.in. Kasia Kowalska, Halina Mlynkowa, Marcelina, Mona,...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Brak okładki

Wydanie: 9534

Spis treści
Zamów abonament