Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Jedno na trzy nowe mieszkania jest gotowe i czeka

13 maja 2013 | Ekonomia | Grażyna Błaszczak
Na sześciu rynkach jest 15,5 tys. gotowych niesprzedanych mieszkań.  Ich udział w ofercie deweloperskiej sięga 31 proc. – podaje Reas.
źródło: Rzeczpospolita
Na sześciu rynkach jest 15,5 tys. gotowych niesprzedanych mieszkań. Ich udział w ofercie deweloperskiej sięga 31 proc. – podaje Reas.
Osiedle Sakura II firmy Ronson. Deweloper otrzymał pozwolenie na użytkowanie warszawskiej inwestycji. Sprzedał 93 ze 136 lokali oferowanych w Sakurze II. To dobry wynik.
źródło: Rzeczpospolita
Osiedle Sakura II firmy Ronson. Deweloper otrzymał pozwolenie na użytkowanie warszawskiej inwestycji. Sprzedał 93 ze 136 lokali oferowanych w Sakurze II. To dobry wynik.

Liczba ukończonych, a niesprzedanych lokali rośnie. W niektórych miastach stanowią już ponad 30 proc. oferty.

– Udział gotowych mieszkań w ofercie deweloperów na rynkach największych miast wyrównał się w ciągu ostatniego roku. Na koniec pierwszego kwartału br. wynosił od ok. 28,9 proc. w Krakowie do 36,8 proc. w Poznaniu – podaje Jarosław Mikołaj Skoczeń z firmy Emmerson. – Można więc przyjąć, że jedno na trzy nowe mieszkania wystawione na sprzedaż na rynku pierwotnym znajduje się w już ukończonych budynkach.

Z wyliczeń analityków Emmersona wynika, że w Warszawie jest to ok. 29,5 proc., we Wrocławiu – 30,1 proc., a w Gdańsku – 35,5 proc.

Ile lokali czeka

Firma doradcza Reas podaje, że na koniec pierwszego kwartału 2013 roku w sześciu aglomeracjach (Warszawa, Kraków, Wrocław, Trójmiasto, Poznań i Łódź) łączna liczba mieszkań oferowanych do sprzedaży wyniosła nieco ponad 50,5 tysiąca lokali. To 6,5 proc. mniej niż trzy miesiące...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Brak okładki

Wydanie: 9534

Spis treści
Zamów abonament