Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Holendrzy sondują możliwość sprzedaży BGŻ

13 maja 2013 | Ekonomia | Monika Krześniak Jakub Kurasz
Relacja ceny do wartości księgowej BGŻ nie należy do najatrakcyjniejszych, gdy wziąć pod uwagę całość rynku.  Dla najbardziej efektywnych i zyskownych banków wskaźnik ten kształtuje się w granicach 1,5–2,1.
źródło: Rzeczpospolita
Relacja ceny do wartości księgowej BGŻ nie należy do najatrakcyjniejszych, gdy wziąć pod uwagę całość rynku. Dla najbardziej efektywnych i zyskownych banków wskaźnik ten kształtuje się w granicach 1,5–2,1.

Rabobank szuka chętnych do przejęcia m.in. wśród największych polskich banków – dowiedziała się „Rz”.

Holenderski Rabobank sonduje rynek pod kątem ewentualnej sprzedaży Banku BGŻ – wynika z informacji „Rz". To element przeglądu strategii na rynkach, na których działa grupa. Sprawdza zainteresowanie m.in. wśród największych krajowych instytucji finansowych.

– Przedstawiciele holenderskiej grupy pojawili się w tej sprawie w kilku dużych bankach, ale oczekiwania dotyczące ceny są bardzo wysokie – mówi „Rz" osoba znająca szczegóły sprawy.

– Nie mamy żadnych informacji w tej sprawie, którymi moglibyśmy się podzielić – ucina Renée Schnitzler, rzecznik Rabobanku, pytana, czy rozważana jest sprzedaż BGŻ.

BGŻ jest jedenastym pod względem sumy bilansowej bankiem na polskim rynku. Wycena giełdowa spółki sięga 2,5 mld zł. Jednak płynność jej akcji jest niewielka ze względu na to, że główny akcjonariusz,  Rabobank, ma 98 proc. akcji banku. W ubiegłym roku przeprowadził wezwanie na ponad 40 proc. akcji BGŻ. Rabobank  zaoferował...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Brak okładki

Wydanie: 9534

Spis treści
Zamów abonament