Powrót Lenczyka

30 września 2013 | Sport | Michał Kołodziejczyk SS
Jakub Rzeźniczak (w środku) strzelił dla Legii zwycięskiego gola w meczu ze Śląskiem (2:1). Fot. Piotr Nowak
źródło: Nieznane
źródło: Rzeczpospolita

Zagłębie pechowo zremisowało z Jagiellonią. Legia już ucieka

Cała ekstraklasa stawia na młodych i niedoświadczonych trenerów, a do Lubina wrócił nestor. Orest Lenczyk, który w grudniu skończy 71 lat po zwolnieniu ze Śląska Wrocław w ubiegłym sezonie powtarzał, że wcale nie rezygnuje z pracy, tylko czeka na konkretną ofertę. W Lubinie już pracował, wprowadził zespół do ekstraklasy, teraz pojawił się, by gasić pożar.

Zagłębie miało walczyć o podium, broni się przed strefą spadkową. Zwolniony został Pavel Hapal, nie dał rady Adam Buczek. Lenczyk mógł mieć wejście smoka, bo nie tylko drużyna z Lubina rozegrała świetny mecz, w którym przeważała przez 90 minut, ale wreszcie mogła wygrać. 1:0 z Jagiellonią utrzymywało się do 87 minuty. Wtedy Mateusz Piątkowski oddał jedyny celny strzał na bramkę Michała Gliwy i spotkanie zakończyło się remisem.

Dziura w ataku

Legia gra już trochę z mniejszym rozmachem niż na początku sezonu, Jan Urban mniej eksperymentuje ze składem, ale i tak wydaje się, że w tym sezonie drużyna z Warszawy ścigać się będzie głównie sama z własnymi słabościami.

– Jest wiele drużyn, które mogą pokonać Legię, ale jeśli chodzi o organizację, możliwości kadrowe czy finansowe, mistrzowie Polski miażdżą rywali. To waga ciężka – mówił po meczu w Warszawie kapitan Śląska Wrocław Sebastian Mila.

Do tego, że Legia zawsze traci gole, wszyscy się przyzwyczaili. To nie jest...